parfüm ve dahası

En son güncellendiği tarih: 2 Ara 2020

genel

PARFÜM : DOĞADAKİ ÇİÇEKLERİN BİTKİLERİN MEYVELERİN HAYVANSAL FEROMONLARIN KOKULU ESANS YAĞLARI, AROMATİK KARIŞIMLAR VE ÇEŞİTLİ KİMYASAL SENTETİK MADDELERDEN ELDE EDİLEN KARIŞIMLARIN ELBİSE.CİLT,NESNELER VE ORTAMLARA GÜZEL KOKU VERMEK AMACIYLA KULLANILAN ÜRÜNLERİN GENEL İSMİDİR .

AROMATİK : Aromatik bileşenler genelde erkekler için kullanılan tipik kokulardır. Aromatik notalar genellikle adaçayı, biberiye, kimyon, lavanta ve çok yoğun çim, baharatlı bir kokuya sahip bitkilerden oluşur. Genelde narenciye ve baharatlı notalarla birleştirilirip harman yapılır . CHYPRE : Chypre Fransızcada Kıbrıs anlamına gelir parfümlerde meşe yosunu, labdanum, paçuli ve bergamot uyumuna dayanmaktadır ÇİÇEK : en detaylı grubu temsil eder genellikle kalp notaların sınırsız kombinasyonunu kapsar taze ve sucul çiçekler tozlu ve narenciye nüasları içeren çiçek kokularının harmanı meydana getirir TURUNCUGİLLER : narenciye kokuları limon, greyfurt, portakal, mandalina, lime, bergamot'a dayalı olup erkekler için aromatik ve narenciye notaları ile olup kadınlar için narenciye ve çiçek notaları ile kombinasyon yapılır. DERİ : tarihte derinin itici ağır kokusu olan sığır dışkısı, idrar ve kan kokusu maskelemek için katran kullanılırdı günümüzde parfümlerde Kadifemsi süet, tatlı dumanlı, deri nüasları ile çiçek harman kalp notası kombinasyonlarında kullanır. ORYANTAL : parfümlerde zengin ekzotik çiçek buketlerini tatlı kehribarlı, baharatlı, ekzotik reçine ağaç kokuları , misk, ahşapsı ve vanilya ile kombine edilip taçlandırmak için kullanılan yoğun ve sarhoş edici aromaya sahip notalar kullanılır. ​ODUNSU : parfümlerdeki odunsu notaların zengin bileşenleri sandal ağacı, sedir vetiver ve reçine benzeri balzamik ekzotik çeşitlere aromatik ve narenciye notaları eşlik eder..


Eau de Cologne - EdC: En hafif konsantrasyona sahip kokudur, %3 etken madde içerir, sıcak yaz günleri için iyi bir seçenektir. Daha çok tazelenmek için kullanılır ve kokuları çok kalıcı değildir.


Eau de Toilette - EdT: %3 ile %8 arasında bir koku maddesi konsantrasyonu içerir, bahar ve yaz günleri için uygundur. Tazeleyici, canlandırıcı kokulardır ve çok uzun kalıcılıkları yoktur.


Eau de Parfum - EdP: EdP’ler kokunun orta, üst ve alt notalarını sergiler. Saç veya kıyafete sıkmak için tercih edilmelidir, ancak hassas kumaşlara sıkmaktan kaçınılmalıdır. En yoğun konsantrasyona sahip koku biçimi olan Parfüm’ün daha hafif şeklidir. EdP parfümle karıştırılmamalıdır.


Parfüm: Parfüm koku maddesinin en yoğun halini içerir. Üst, alt ve orta notaları zamanla ortaya çıkar ve uygulandıkça farklılaşır. Kokuların en güçlüsüdür ve tene kısa fısfıslarla uygulanmalıdır.

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kekik

Perfumialist.com

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

izinsiz kopyalanamaz   perfumialist.com tüm hakları saklıdır