Kaşmeran kaşmir

En son güncellendiği tarih: Haz 4


Misk indanon veya İndomuscone olarak da bilinen Kaşmeran 1970'lerde John Hall tarafından keşfedilmiş olup pentametil indan ve tetrametil naftalen yapılarından gelen bileşenlerden ucuz kimyasal dönüşümleri araştırmakla ilgili bir araştırmaydı Sonuç olarak, doymamış bir keton olan kaşmeran, önemli bir yeni koku bileşeni olarak tanımlandı. Kaşmeran diğer bir ismi ile kaşmir modern kompozisyonda popüler olan, misk-odunsu bir bileşen olan Kaşmeran olarak da bilinen sentetik bir malzemedir.


Kaşmir'in odunsu-misk notaları olmasına rağmen, kokusu oldukça kompleks olup yapısı gereği zengin baharatlı, meyvemsi, şipre, balzamik ve vanilyamsı yumuşak ve duyusal hissiyatı vermesi içinde tasarlanmıştır.


Kaşmir, bazı kesimler tarafından polisiklik bir misk sınıfı olarak tanımlanmış olsa da ! Aslında yapısı gereği misklerde bulunan aromatik benzen zinciri olmadığı için kaşmeran polisiklik misk olarak sınıflandırılması doğru değildir.


Kaşmirin kullanıldığı belli başlı parfümlerden örnek verecek olursak ; Cashmere Vanilla Jasmine Victoria's Secret - Elite Gentleman Untailored Avon - Cool Water Sea Rose Summer Seas Davidoff - Black Opium Yves Saint Laurent for women - Alien Eau de Parfum Neon Edition Mugler - Hot! Fragrances Blue Ulric de Varens for men gibi kısaca özetlenebilir


14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Reyhan