Attar esans

En son güncellendiği tarih: Haz 6

genel / geleneksel

ESANS

attar

ATTAR : Oldukça eski bir tarihe dayanan koku ve parfümün Anavatanı olan Arap yarımadası koku üretimi konusunda farklı distile teknikleri ile uzmanlaşmış olup arapça koku ve esans anlamına gelen ğatar kelimesinden türemiştir parfümcü ya da baharatçı anlamında gelir '' Ittar & Attar " botanik kaynaklardan elde edilen uçucu bir yağdır.

En yaygın olarak bu yağlar hidro damıtma veya buharla damıtma yoluyla ekstrakte edilen yağlardır . ... Attar aynı zamanda kimyasal yollarla da elde edilebilir, ancak genellikle Attar su buharı damıtılmış doğal parfümler olarak sınıflandırılır.
Bal kokusu ilk defa Araplar tarafından parfümlerde kullanılmıştır.. Bugün dünya çapında 300'den fazla esans damıtılmakta veya ekstre edilmektedir.

Uçucu yağlar teknik olarak yağ değildir çok konsantre bitki bileşenlerini içerir ancak bir yağı yapan şey içindeki asitler olduğu için uçucu yağlar bünyesinde asit barındırmaz ve yağ sınıfına dahil değildir. Ancak günümüzde yavaş yavaş eski teknikler unutulup yerini modern distile alet ve cihazları almıştır bu yüzden Enfleurage yağ damıtma tekniği yerini solvent absolute, Co2, Sco2, ultrasonic distile gibi teknikler ile yapılmaktadır..


ATTAR DEVE DERISI PAFÜM ŞIŞELERI


Hindistan'ın Uttar Pradesh eyaletindeki Kannauj bölgesinde parfümlerde geleneksel eski yöntemler hala günümüzde önemini koruyan Deve derisi Parfüm Şişeleri parfümün yaşlandırılması ve gerekli olan kokunun tam olarak elde edilmesi ve derinin nefes alma özelliğini kullanarak koku ve yağı tutarken içinde istenmeyen fazlalık olan suyun buharlaşması sağlanırken kokunun olgunlaşma istenilen kıvama gelmesi için ideal bir çözümdür..

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör